Ramazan Programı

22 Nisan 2020 & Çarşamba

Yine bir Ramazan ayına kavuşuyoruz.

Gün boyu aç kalacağımız ramazana ayında daha rahat oruç tutmak için hafif ve sağlıklı gıdaları tercih etmemiz gerekiyor.
Yine bir Ramazan’a kavuşmak üzereyiz. Ramazan boyunca hem maddi hem manevi olarak huzur ve rahatlama bulduğum bir aydır. Maddi rahatlama derken bedenimizin kendini resetlemesinden bahsediyorum. Tabi bedenimizin kendini temizlemesi ve rahatlaması için beslemememize dikkat etmemiz gerekiyor. Gün boyu aç kalacağımız ramazana ayında daha rahat oruç tutmak için hafif ve sağlıklı gıdaları tercih etmeliyiz.

Ben her Ramazan’da olduğu bu Ramazan’da da Herbalife ürünlerini yoğun bir şekilde kullanacağım. Ramazan’da da mı Herbalife? diye sorabilirsiniz. Asıl Ramazan da ürün kullanmam gerekiyor. Çünkü sahurdan iftara kadar geçen zaman dilimine vücudumuz aç kalıyor. Bu durumda metabolizma hızımız düşüyor. Bu dönemde metabolizma hızının düşmesi çok iyi bir durumdur. Metabolizmanın düşmesi iftardan sahura kadar yediklerimizi gün içinde daha verimli kullanmasına olanak sağlıyor. Hatta verimli kullanmanın yanı sıra bir kısmını da yağ olarak depolayabiliyor. Bu da bize kilo olarak geri dönüş yapması demektir. Eğer kilo almak istemiyorsanız beslenmemize dikkat etmemiz gerekiyor. Bende o yüzden iftar sahur arasında herbalife ürünlerini yoğun bir şekilde kullanacağım.

İftar Yemeği

İftarda genelde birkaç yudum suyla iftar açılır ve ardından iftar sofrasında ne var ne yoksa tüketiliyor. Ben bunun tam aksine suyla orucumu açtıktan sonra biraz çorba içtikten sonra 10 dakika dinlenmeyi tercih ediyorum.

Bu arada Herbalife Vitamin ve mineral tableti ile Xtral-Call tabletini alıyorum. Bu dinlenme süresinde herbalife çayı içiyorum. Bu arda içtiğim çay bana ferahlık, enerji ve dinginlik veriyor. Bu arada sonunda ana yemeğe geçiyorum.

Çorbadan sonra verdiğim ara vücudumu hem dinlendiriyor hem de vücudumu bir sıradaki yemek için hazırlamış oluyorum. Böylece aşırı yemek yiyerek vücuduma aşırı yüklenmemiş ve daha az gıda ile daha erken doyuma ulaşıyorum.

Yemekler sırasında bazen meşrubat tercih edilebiliyor. Ben bunun yerine yine Herbalife liftoffu tercih edeceğim. Liftoff zaten benim favori ürünlerim arasında.

Yatmadan önce Herbalife thermo complete kullanacağım. Thermo complete benim vücudumdaki fazlalık yağların parçalanmasına yardımcı olacaktır. Bunu yanı sıra kalsiyum ve d vitamin için Xtra-call bir tablet daha alacağım.

Ana ve Yardımcı Yemekler

İftarda başlangıç olarak çorba. Mercimek, domates, tarhana, mantar tercih edeceğim çorbalar.

Ana yemek olarak, tavuk ve et ürünleri yanı sıra sebze yemekleri olacaktır. Sonrasında bulgur pilavı, makarna, zaman zamanda pirinç pilavı tercihlerim arasında olacağız.

Salata, turşu, yoğurt da yardımcı yemeklerim arasında yerini alacaktır.

Kısacası evimde ve tencere pişen yemekleri tercih edeceğim. Tatlı ihtiyacı hissettiğimde ise sütlü tatlıları tercih edeceğim.

Tabi bütün bunların azar ve yeterince miktarlar tüketeceğim.

Sahur Yemeği

Sahura mutlaka kalmak gerekiyor. Çünkü zaten metabolizma hızını düştüğü günlerde eğer sahura kalmazsak daha da düşecek ve bu sefer gün içinde olumsuz sonuçlarıyla karşı karşıya kalabilirim.

Sahurda ana yemek olarak yoğun bir herbalife formül 1 yine kullanmaya devam edeceğim. Ardından yoğurt içinde Heaertwell ilave ederek lif alımı arttıracağım. Çünkü bu dönemde sindirim sisteminin aktif çalışmaya devam etmesi gerekiyor. O yüzden günlük lif 26gr lif tüketimine dikkat etmek gerekiyor.

Sahurda yine herbalife bitkisel çay, vitamin mineral tableti, xtra-call ve omega 3 ile sahur yemeğimi tamamlamış olacağım.

Su Tüketimi

Suda vücudumuz için gerekli en büyük hayat kaynağımızdır. İftardan sahura kadar geçen sürede yeterince suyu tüketmem gerekiyor. Su tüketimi her bir kilo için 30ml kadar su tüketmemiz gerekiyor. Yani 75*30=2250 ml yani 2-2,5 litre su tüketmem gerekiyor. Su için daha geçence senelerde Herbalife Aloe vera suyu ilave ediyordum. Ama bu yıl bu ürünü tercih etmedim. Su içimi kolaylaştırmak aloe vera suyuda tercih edilebilir. Geçen yıllarda yaptığım diğer bir şeyde iftar ve sahur da birer adet maden suyu içiyordum. Bu senede bu geleneğimi devam ettireceğim.

Kullanacağım ürünler

Herbalife Formül 1. Sahurda ana yemek

Herbalife Vitamin ve mineral tableti: İftar yemek arasın ve sahurda

Herbalife Xtral-Call: iftar yemek arasında, yatmadan önce ve sahurda

Herbalife Hearwell: Sahurda yoğurtla birlikte ana yemek.

Herbalife Bitkisel çay, iftar sırasında, iftar sonrası ve sahurda

Herbalifeline Omega3 Sahurda.

Herbalife Liftoff: İftar ve sahurda.

Herbalife Thermo Complete yatmadan önce

Maden suyu İftar ve sahurda 1’er adet.

İftar sahur arası 2-2,5 litre su.

Program Tablosu

Ürün adı İftar Ara Öğün Sahur
Formül 1- Öğün yerine geçen shake Ana Yemek
Formül 2- Vitamin ve Mineral 1 adet 1 adet
Xtral-Call 1 adet 1 adet 1 adet
Thermo Complete 1 adet
Liftoff 1 adet 1 adet
Herbalifeline Omega3 1 adet
Heartwell Yoğurt ile birlikte
Herbalife Bitkisel Çay 1 fincan 1 fincan 1 fincan
Maden Suyu 1 adet 1 adet
Su 800 ml 800ml 800ml

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on whatsapp
Share on WhatsApp

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment