Fotoğraf Makinesi

14 Şubat 2020 & Cuma

Fotoğraf Makinesini Yakından Tanıyın

Fotoğraf çekmek güzel ve keyifli bir hobi. Yıllardır bu hobiyi büyük keyifle yapıyorum ve herkese bu keyifli hobiyi tavsiye ediyorum.

Fotoğraf: Ercan KURU

Fotoğraf Hakkında

Fotoğraf çekmek güzel ve keyifli bir hobi. Yıllardır bu hobiyi büyük keyifle yapıyorum ve herkese bu keyifli hobiyi tavsiye ediyorum. Fotoğraf hayatıma kattığı en büyük özellik farklı bakış açılarını görmek oldu. Etkileyici fotoğraf çekmek için öncelikle bakış açısınız geliştirmeniz ve konulara başkalarının baktığından farklı açıdan bakmalısınız. İşte fotoğrafın bu özelliği bana hayatımdaki diğer konulara da farklı bakış açıları ile bakmama vesile oldu. Farklı bakış açıları işime ve kendime olumlu bir etkisi olduğu söylemeliyim.

DSLR fotoğraf makineleri, farklı konuları düşük ışık koşullarında bile kolaylıkla çekim yapmamıza olanak sağlayan makinelerdir. DSLR fotoğraf makineleri deklanşöre bas çek ten daha ötesindedir. Alan derinliği, pozlama değerini, ışığın miktarı gibi birçok etkeni yöneterek yaptığınız çekimlerdir. İlk başlarda çok karmaşık gelse de bütün bu özellikleri acemi kullanıcıların bile kolaylıkla kullanılabilirler. Şu an anki makineler buna göre üretilmektedir.

Fotoğrafı hobi olarak başlamak isteyenler ve düşünenler için fotoğraf ve makineler hakkında bildiklerimi bloğumda yazacağım. Yazılarımı anlaşır şekilde aktarmaya çalışacağım. Benim kullandığım makineler ve ekipmanalar canon ve canon uyumlu cihazlardır. Ancak anlattıklarım bütün makinler için geçerli evrensel kavram, terim ve bilgiler olacaktır.

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on whatsapp
Share on WhatsApp

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment