Fit Maraton

19 Ağustos 2020 Çarşamba

Atom Karınca Beslenme Gurubu ve Fit Maraton

Herbalife ile sağlıklı beslenme de fit maraton ile yeni bir döneme girmiş durumdayız. 10 gün süren fit maratonda daha motive bir şekilde daha kolay sağlıklı beslenebilir ve kilolarınızı kontrol altına alabilirsiniz.  Fit Maraton’da neler yapıyoruz?
Herbalife ile sağlıklı beslenme de fit maraton ile yeni bir döneme girmiş durumdayız. 10 gün süren fit maratonda daha motive bir şekilde daha kolay sağlıklı beslenebilir ve kilolarınızı kontrol altına alabilirsiniz.  Fit Maraton’da neler yapıyoruz?

Online Takımlar

Whatsapp üzerinden 4-6-8 kişilik takımlar kuruyoruz. Takımın bir de kaptanı oluyor.  Takım içerisindeki oyuncular hem birbirleri ile rekabet halinde hemde dayanışma halinde oluyor. Böylece motivasyon üst düzeye çıkmış oluyor.

Temel Beslenme Bilgisi

Takım kaptanı herbalife ürünlerini nasıl kullanacağınıza dair tavsiyelerde bulunurken ara öğün ve ana öğünlerinizde tavsiyede buluyor. Ayrıca takım için her gün farklı konularda Temel beslenme bilgisini sizlerle paylaşıyor. Bu bilgileri Sağlık bakanlığının “Temel Beslenme Rehberi” ile Herbalife Bilimsel danışma kurulunda yer alan Prof.Dr.İsmet Tamer ile Uzman Diyetisyen Berrin Yiğit’in vermiş olduğu bilgiler ışığında sizlere sunuyoruz.

Online Eğitimler

Her Perşembe  Prof.Dr.İsmet Tamer ile Uzman Diyetisyen Berrin Yiğit’in zoom üzerinden eğitimleri oluyor. Fit Maratona katılan herkes bu eğitimlere ücretsiz bir şekilde evlerinden erişim sağlayıp eğitimlere katılma hakkı elde ediyorlar.

Taraftar Gurubu

Motivasyon her şeyin başında geliyor. Takım içinde motivasyonunuz üst düzeyde oluyor. Ancak en büyük etken çevre etkenidir. Çevrenizdeki sevdiğini aileniz, arkadaşlarınız, akrabalarınızdan oluşan 5 kişilik bir ekibini taraftar gurubuna ekleyerek sizi desteklemelerini sağlayabilirsiniz. Böylece çevreniz tarafından da desteklenerek motivasyonumuza katkı sağlamış oluyorsunuz.

Günlük Tartılar ve Öğünler

Takım oyuncuları her sabah uyandıktan sonra tartılarak tartı fotoğraflarını gurupta paylaşıyor. Paylaşılan sonuçları Takım Kaptanı derleyerek günlük verdiği kilo ve başarı yüzde oranları hesaplıyor. Bu hesaplama sonucu her gün ilk üçe girenleri Taraftar gurubunda paylaşıyor. Böylece günlük olarak programa odaklanmayı hedefliyoruz.

Aynı şekilde 3 ana öğün (sabah, öğlen, akşam) ve 2 ara öğünü de whatsapp gurubunda paylaşıyoruz. Yapılan bu öğünleri takım kaptanınız tarafından değerlendirmeye alınıyor. Varsa hataları tespit edip hatalara karşı önlem ve çözüm getiriyor. Bu on gün süreç içerisinde nasıl beslenmeniz gerektiği konusunda bir pratik yapmış oluyorsunuz.

Ödüller

Ortada bir yarış varsa bir kazananda olacaktır. Kazanın olduğu yerde de ödüller mutlaka oluyor. Fit maraton yarışmasını 1. olana sürpriz bir ödül kendisini bekliyor olacak. Ödüllerimiz bununla sınırlı değil.

  1. Fit maraton birincisine
  2. Taraftar gurubuna 5 taraftarı olana
  3. Kendini dışında 2 kişide oyuncu olarak katılmasına vesile olana
    Çeşitli sürpriz ödüllerimiz olacaktır.

Bugüne kadar neler yaptık.

Bugüne kadar (18 Ağustos 2020) toplam 5 fit maraton dönemi geçirdik. Bu dönemde toplam 40 kişi takımlarda yer alarak toplam 105 kilo kontrolü sağladık. Bu da 10 günlük süreçte ortalama 2,6 kilo kontrolü yapıyoruz anlamına geliyor.

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on whatsapp
Share on WhatsApp

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment