23 Nisan

23 Nisan 2020 Perşembe

23 Nisan 1920 - 2020 & 100 Yıl

23 Nisan bu ülkede her çocuğun üzerine doğar doğmaz iliştirmiş ve oradan asla alınmayacak bir bağımsızlık hediyesidir.

Çocuklarımız bizim ve ülkemizin geleceğidir. Çocuklarımıza nasıl bir eğitim ve gelecek sunarsak ülkemizin geleceği de o şekilde olacaktır. Her insanın ortalama ömrü bellidir. Ülkemizin ömrü ise kıyamete kadar sürecektir. O yüzden sürekli olarak ülkemizin geleceğini çok iyi şekilde planlamalı ve buna göre şekillendirilmedir. O nedenle ülkemizin geleceği her dönem çocuklarımızın elindedir. Bugün hangi konumda olursanız olun. İster ülkenin yönetiminde söz sahibi olun, isterse büyük bir şirketin yönetimde söz sahibi olun. İsterseniz de bir çiftçi olun. Sonuçta elinizdeki tüm imkanları günü geldiğinde çocuklarınıza devredeceğiz. Şu an elinizde olan her türlü imkânı günü geldiğinde çocuklarımıza devredeceğimiz emanettir. O yüzden çocuklarımıza sahip çıkmak geleceğimize sahip çıkmaktır.

100 yıl önce Kurtuluş mücadelemizin baş kahramanı Mustafa Kemal Atatürk bu gerçeği görmüş ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış günü olan 23 Nisan’ı çocuklara armağan etmiş. O günden bugüne kadar 23 Nisan’ı büyük coşkuyla kutluyor ve kutlamaya devam ediyoruz. Bugün makamlarımızı çocuklara devretmemiz aslında geleceğimizin küçük bir tatbikatı olarak görebiliriz.

100 yıl önce kurtuluş savaşının gölgesinde geleceğimize ümit olan meclisi kurulmuştur. 100 yıl sonrada bu sefer covit10 pandemisi gölgesinde dışarı çıkmadan balkonlarımızda daha sağlam ve daha güçlü bir şekilde kutlayacağız.

Türk Milleti olarak her sıkıntıyı ve büyük mücadeleleri birlik ve beraberliğimiz sayesinde başarılı bir şekilde kazanıyoruz. Covit19 mücadelemizi de büyük birik ve beraberlik içinde başarılı bir şekilde sürdürüyoruz. Bu mücadelenin içinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı evlerimizden çıkmadan balkonlarımızdan kutlamaya devam edeceğiz.

Bugünlerde bitecek ve bu salgından Allah’ın izni ile yine büyük zaferle çıkacağız. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100. yılı, daha büyük ve güçlü bir Türkiye’nin miladı olarak tarihte yerini alacaktır.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu ve mutlu olsun. Nice 100 yılara…

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on whatsapp
Share on WhatsApp

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment