obezite1

Obezite ile Mücadele

obeziteMayıs 2012′de vatani görevimi bitirdim. Kısa dönem olarak yaptığım askerlik yaşamım içinde verilen yemeklerden dolayı obezite ile mücadele sırasında vermiş olduğum 20 kilonun 8 kilosunu geri almıştım. Bunun en büyük nedeni yediğim yemeklerin günlük 10.000 kalorinin üzerinde olmasıydı. 7.000 kalorinin 1 kiloya eşit olduğu göz önünde alırsak alınan kalori bir hayli yüksekti. Ancak askerlik süresince bu kalorinin büyük bir bölümü harcaya biliyordum. Vatani görevimin bittiği şu günlerde ise obezite ile mücadeleme kaldığım yerden devam ediyorum. Vatani görevini bitirdiğim 13 günde sonuçlar şu şekilde:

Sonuçlara göre  13 günlük süre içinde 2,5 kiloluk bir gelişme görünüyor.

Bu kısa süre zarfında askerlik sırasında karın bölgesinde biriken yağların bir kısmından kurtulduğum görünüyor. Sonuçlar güzel.  Obezite ile mücadele yolunda önemli bir adım daha atmış oluyorum.

Vücut su oranın %0,4′lük bir artış görünüyor. Bunda biraz daha fazla su içmemi gerektiğini söylüyor. Unutmayın her 25 kiloya 1 litre su içmemiz gerekiyor.

Vücut yapılanması 2(yüksek kilo) olarak devam ederken, metabolizma yaşım 2 yaş gençleşmiş durumda.

Bütün bunların dışında enerji düzeyim gün içinde hiç düşmediğini söyleyebilirim.

 

email

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>