Fit Maraton

15 Nisan 2020 Çarşamba

Kilo Kontrolü hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı

Fit Maraton Beslenme programının adıdır. Kilo vermek uzun bir süreç olduğunu artık kabul ediyoruz. Bu sureci en eğlenceli ve verimli hale getirmek gerekiyor. Bunu tek başınıza yapmanız çok zor olacak.
Kilo vermek uzun bir süreç olduğunu artık kabul ediyoruz. Bu işin en büyük zorluğu motivasyon ayağı. Uzun soluklu işlerde motivasyonu sağlamak ve bunu sürekli hale getirmek gerçekten kolay bir iş değil. Motivasyonu sağlamanın 4 yolu bulunmaktadır.

  1. Kilo kontrolü yapan insanlara bir araya gelin. Aynı amaçta kişiler ile bir araya gelip birlikte bu yolcuğu gerçekleştirmek her zaman avantajlı. Bir kere sizin yaşadığınız kilo problemini başka kişilerinde yaşadığını göreceksiniz. Aynı amacı taşıyan kişiler birbirinden ilham alıp birbirilerine yardımcı olacaktırlar.
  2. Kilo kontrolün sıkılmadan ve eğlenceli hale getirmeniz gerekiyor. Bunun için kilo kontrollü yapanlar mini rekabete girebilirsiniz. Tatlı rekabetler başarıyı beraberinde getirecektir. Keyifli tarifler ilde işin içine keyif katabilirsiniz.
  3. Çevre desteği almanız önemli adımlardan biridir. Çünkü siz diyet yaparken çevresiniz de bunu engellemek isteyenler olacaktır. Bunları kendi tarafınıza çekip size yardımcı olmalarını mutlaka istemelisiniz. Siz kaçamak yapmak istediğinize bu kişiler size engel olsun.
  4. Son olarak ödül. Başarınız belli etaplarında kendinizi ödüllendirmekten çekinmeyin. Belirlediğiniz noktalarda kendinize bir ödül verin. Örneğin bir haftada 2 kilo kilo verirsem sinemaya gideceğim gibi.

İşte sizlere motivasyonunuzu sağlayacak bu 4 temel ilkeyi yerine getirebileceğiniz fit maraton programını tanımak istiyorum. Tanıtmakla da kalmayıp sizlerle birlikte fit maratonlar oluşturmak istiyorum.

Nedir Fit Maraton

Kilo vermek isteyen 8 kişinin whatsapp üzerinde bir araya gelerek bir takım oluşturuyorsunuz. Bu takım içinde mini bir rekabet içindesiniz. Amaç en fazla kiloyu sağlıklı bir şekilde kim verecek? Kilo kontrolünü eğlenceli hale getiren programın adı fit maraton.  Fit maraton ilk etapta 10 gün sürüyor. Bu 10 günde neler yapılacak onlara bakalım.

Takım haline hareket etmek

Motivasyon ilkelerinin birincisinde demiştik ki; sizin gibi aynı amaç için çalışan insanlarla bir araya gelin. Fit maraton en işin en başında sizi bu kişilerle bir araya getiriyor. Bu kişiler sohbet edip neler ve nasıl yaptıklarını öğrenebilir. Takımların az ya da fazla olması her zaman sorun teşkil edeceğinizden en ideal sayı 8’dir. O yüzden takımlar 8 kişilik olarak ayarladık. 8 kişilik takımlara kendinizle birlikte isterseniz sevdiğiniz kişilerle de katılabilirsiniz.

Mini Rekabet

Sizinle aynı amaç için çalışan 8 kişi ile bir araya geldiniz ve bilgi paylaşımdan bulundunuz. Şimdi aranızda neden mini bir rekabet oluşturup aranızda yarışmıyorsunuz. 10 günlük süreçte kim daha fazla ve sağlıklı kilo verecek. Bunu yaparken kesinlikle öğün atlamak aç kalmak yok. 3 ana öğün ve 2 ara öğün den oluşan toplam 5 öğünü mutlaka yapmalısınız. Bunların fotoğrafını whatsap üzerinden paylaşım yapmalısınız. Her gün sabah uyandığınızda tartıya çıkın tartının fotoğrafını çekip diğer üyelerle paylaşın. Bakalım kim daha fazla kilo kontrol edebilmiş.

Çevre Desteğini Alın

Çevre desteğini almanız gerektiğini de bahsetmiştim. Fit maraton size çevre desteği almanızı da olanak sunuyor. Takımınızın olduğu gurup dışında bir de taraftar gurubunuz var. Size destekleyenleri bu gurupta topluyoruz. Her günkü sonuçları taraftarlarınıza paylaşıyoruz. Size taraflar olanlar size bu süreçte yardımcı olmak adına destek alacaktır.

Ödül

Şimdi işin en güzel kısmına yani ödüle. 10 gün sonun da yaptığınız kilo kontrolleri zaten başlı başına ödül olacaktır. Tabi bu kadarla yetinmeyeceksiniz. 10 gün sonunda ilk üçe girenleri sürpriz ödüller bekliyor.

Özetle

Takıma gir, taraftarını topla, en iyi şekilde kilo kontörlü yap ilk üçe girerek ödülleri topla.

Takım Kaptanı

Her şey bu kadar güzel ve eğlenceli. Fit maratonu yapanlar hem eğlenceli hem de rahat bir şekilde kilo kontrolü yapacaklardır. Bu 10 günlük süreci yönetecek ve sizleri yönlendirecek olarak takım kaptanı olacak. Takım kaptanı sizlerin öğün planlarında yardımcı olacak, sonuçları sizlerle ve taraftarlarınızla paylaşacak ve sizin şampiyon olmanız için çalışacak guruptaki 9. Kişidir. Takım kaptanıza güvenin ve ondan sonuna kadar faydalanmayı ihmal etmeyin.

Fit Maratona Nasıl Başlıyoruz?

Fit maratona başlamak ve daha detaylı bilgi almak için benimle 0.531.612 0579 nolu telefon ve whatsapp hattından bana ulaşabilirsiniz. Bu keyifli süreçte yer almak istiyorsan benimle hemen iletişime geç. Çünkü takımlar sekiz kişilik.
Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on whatsapp
Share on WhatsApp

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment