Fit Maraton Gala Gecesi

13 Mayıs 2020 Çarşamba

On günde sekiz kişi toplam otuz iki kilo verdi.

Korona virüsten ötürü bir araya gelemediğimiz için gala gecemizi 09 Mayıs 2020’de zoom üzerinde bir araya gelerek gerçekleştirdik
27 Nisan 2020’de başladığımız fit maratonun 1. Etabını tamamladık. Korona virüs nedeniyle evimizden çıkamıyoruz. Ama bu bizim ve danışanlarımız için kilo kontrol programlarını devam ettirmek için bir bahane değildi. Sekiz kişiyi online ortamda bir araya getirdik. Takım kaptanları eşliğinde on gün boyunca hangi Herbalife ürünlerini nasıl kullanacağını ve bu ürünler ile nasıl oruç tutulabileceğini öğrenerek kilolarını kontrol ettiler. Bu on günlük süreç içerisinde sonuç alamayan kimse olmadı. Çünkü biz biliyoruz ki Herbalife ürünleri doğru takım kaptanları ile doğru bir şekilde kullanıldığında sonuç almamak neredeyse imkansıza yakın.

Takım kaptanınız olarak ben Ercan KURU 2011 yılında kilolarımı 23 kilo aşağı kontrol etmeyi başardım. O tarihten bu zamana kadar da kilolarını koruyorum. Nasıl kilo verdiğimi daha önce yazdığım bloğumdan detaylarıyla okuyabilirsiniz.

Takımımızın başarılı olmasını için herkesin disipline bir şekilde çalışması ve birbirine destek vermesi gerekiyor. Bunu için bazı kurallar getirdik. Bu kurallara uyulduğu taktirde takımdaki herkes ayrı ayrı kilo vermeleri mümkün hale gelecektir. Tabi bu kurallar katı kurallar değil eğlenceli, keyifli ve son derece basit kurallar. Fiziksel olarak bir araya gelemediğimiz şu günlerde online platformlarda bir araya geliyor. Hep birlikte aynı amaç uğruna çalışıyoruz.

Kurallarımıza biraz göz atacak olursak.

Önce takımdaki herkes tartı ya çıkıp tartı fotosunu çekip takım kaptanına gönderiyor. Göğüs, basen ve göbek çevresini de mezura ile ölçerek ölçümleri takım kaptanına gönderiyor. Mezura ölçüsü ilk ve son gün. Mezura ölçümlerin fotoğrafına gerek yok.

Danışanlardan Baskül fotosu  her sabah takım sayfasına atmaları isteniyor. Kişi oruç tutuyorsa ikindi vaktinde atmasını yeterli. Çünkü tartım işlemini aç olduğumuz anda almamız bize doğru sonucu verecektir. Sahur öncesi de isteyebiliriz ama sahurda danışanları uğraştırmak adına iftar öncesi ikindi vaktindeki tartım fotolarını kabul ediliyoruz.

Herbalife ürünleri ve diğer öğünleri de yediklerimizi gurupta paylaşıyoruz. Gurupta 8 kişi ve takım kaptanı dışında 1 veya 2 gözlemci bulunuyor. Bunun dışında hiç kimse gurupta bulunmayacaktır. Takım kaptanı danışanların yedikleri yemekleri burada yorumlayıp danışanların doğru bir şekilde beslenmelerine yardımcı olacaktır. Gerektiği durumda takım kaptanı özel olarak danışanlara birebir görüşebilir, aynı şekilde danışanlar takım kaptanlarından özelden destek alabilirler.

Sonuçlar günlük olarak taraftar gurubunda paylaşılacaktır. Günlük sonuçlar dün ve bugün arasında ki farklar üzerinden değerlendirilecektir. Genel sonuç 10 gün sonra yapılacak galada paylaşılacaktır.

Sonuçlar verilen kiloların üzerinden değil verilen yüzde oranlar üzerinden değerlendirecektir. Böylelikle farklı kilodaki kişiler eşit şartta yarışmaları sağlanmış olacaktır.

Taraftar Gurubu

Danışanların bulunduğu gurup dışında bir de taraftarların bulunduğu bir gurubumuzda mevcut. Günlük sonuçları her akşam 21:00’de taraftarlarımızla paylaşıyoruz. Her danışan kendi taraftarını getirme hakkı bulunmaktadır.

Gala Gecesi

27 Nisan 2020’de başladığımız fit maraton 6 Mayıs 2020’de sona erdi. Korona virüsten ötürü bir araya gelemediğimiz için gala gecemizi 09 Mayıs 2020’de zoom üzerinde bir araya gelerek gerçekleştirdik. Mini bir eğitiminde olduğu gala gecesinde ilk üçe girenler ödüllerini alırken taraftarlarımız arasında yapılan çekilişle bir kişiye de hediyesini verdik. Tabi hediyeler kargo ile adreslerine ulaştırdık.

Online gala gecesinin videolarını youtube kanalındaki videomuzdan izleyebilirsiniz. Youtube kanalında ki yayınladığımız videoda kişilerin kişisel haklarından ötürü isim ve fotoğraflarını paylaşmayı uygun görmedim. Bunun yerine farklı isim ve fotoğraflarını kullandım. Fotoğrafları da ücretsiz bir şekilde kullanabileceğimiz stok fotoğraf sitelerinden indirdim. Orada telif hakkı ve kişisel haklara uygun davrandım.

Sonuçlar

Birincimiz; 7 kilo 400 gram vererek Formül 1 Shake,

İkincimiz; 5 kilo 100 gram vererek 50 gram çay

Üçümüz; 3 kilo 100 gram vererek Liftoff almayı hak ettiler.

Taraftarlarımız arasında yaptığımız çekilişle bir kişiye Herbalife Xtra-Call verdik.

Yeni Maraton

Yeni maratonumuz 11 Mayıs 2020 Pazartesi günü başladı. Maratonlarımız devam edecek. Yeni maratonlara katılmak için aşağıdaki iletişim kanallarından biriyle bizimle iletişime geçerek yerinizi ayırt edebilirsiniz.

Telefon ve Whatsapp: 0.531.612 0579

Katılım Formu için buraya tıklaya bilirsiniz.

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on whatsapp
Share on WhatsApp

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment